OPTIMUM Eğitim Modeli, uzun yıllar süren, akademik bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan mantık odaklı bir eğitim programıdır. Bu eğitim, sınavlarda başarılı olabilmenizin yanı sıra, akıcı bir İngilizceye sahip olmanızı sağlayacak bütün gereksinimleri tek bir eğitim programında toplamaktadır. Sürekli tekrar etmeye gerek duymadan, ömür boyu kalıcı bir İngilizceye sahip olabilmeniz için gerekli tüm bilgiler, özel tekniklerle size sunulur.
Programın detayları aşağıda anlatılmaktadır.

algi_turu_testi

Dil eğitimi veren kurumların “En iyi metot, bizim metodumuz!..” diye yaptığı reklamları duymuşsunuzdur. Belirtmem gerekir ki; en iyi metot diye bir şey yoktur. A metodu her öğrenciye başarı getirmez. Kişilerin öğrenme şekilleri farklıdır. Üstelik tek bir metotla İngilizcenin tamamını öğrenmek bir kenara, sadece bir konu başlığını bile tamamlayamazsınız.

İngilizcede 72 adet akademik metot ve teknik mevcuttur. Her bir öğrenci için bu tekniklerden ortalama 25 tanesi seçilmek zorundadır. Eğitime başlamadan önce, her öğrenci bu algı türü testine girer ve alınan sonuca göre eğitim şablonu ortaya çıkar.

turkce_egitimi

Türkçe ile İngilizce birbirleriyle kıyaslanabilecek diller değildirler. Türkiye’deki eğitimlerde öğretilenin aksine, İngilizcede geniş zaman, şimdiki zaman ve benzeri bir çok konu, İngilizcede yoktur. Türkçe düşünerek İngilizce öğrenilemeyeceğini de belirtmek gerek. Programımıza Türkçe eğitimi ile devam etmemizin sebebi, anadilde sahip olduğumuz akıcılığı İngilizcede nasıl yakalayacağımızı anlamak.

ingilizce-1

Seviyeniz ne olursa olsun, İngilizce eğitimi en baştan başlar. Türkiye’de ezber üzerine kurulu bir İngilizce eğitiminin yaygın olması sebebiyle %80’i hatalı olarak aktarılan bir İngilizce eğitimine, bu hataları düzelterek başlamak en doğrusu diye düşünüyoruz. Ayrıca; yine ülkemizde müfredata dahil edilmemiş olan %30 gibi büyük bir orana sahip eksik konu başlığını da programımıza dahil etmiş bulunmaktayız. Çünkü, hangi konu üzerinde çalışırsanız çalışın, tamamını algılayamadığınız bir sistemin mantığını çözemezsiniz.

Eğitim sırasında bir konuyu geçebilmek için, o konuyu anlamanız yeterli değildir. O konuyu nasıl refleks haline getireceğinizi  ya da akıcı kullanabilme potansiyeline ne şekilde sahip olabileceğinizi bilmiyorsanız, bizce, o konuyu öğrenmiş de sayılmazsınız.

kelime_ogrenme

Türkiye’de kelime ezberleme eğitimleri üzerine çalışan kurumlar mevcut. Fakat bu kurumlar 4 farklı teknikten sadece bir tanesini kullanarak öğrencilerine eğitim verirler. OPTIMUM Institute olarak, biz bu 4 eğitimin tamamını, öğrencilerimize tek bir programa entegre olarak sunmaktayız. Böylelikle, kolay bir şekilde, hayat boyu unutmayacağınız bir kelime dağarcığına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca; sadece bize özgü olan 5. bir teknik daha mevcut. (Deductive Learning – DL). Öğrencilerimizin favorisi olan bu öğrenme tekniği ile 15 dakika içerisinde 50 kelimeyi, ömür boyu kalıcı olacak şekilde öğrenebiliyorsunuz. Üstelik, bu tekniği uygulaması da çok kolay. Ama daha önemli bir husus var. Kelimeleri unutmamanın yanı sıra, İngilizce bir kelime duyduğunuzda, o kelimenin Türkçe’sini artık isteseniz bile zihninizde canlandıramıyorsunuz. Bunun yerine, o kelimenin imajı zihninizde canlanıyor. Bu da size, normalden en az 50 kat daha akıcı bir İngilizceye sahip olma fırsatı kazandırıyor.

15 dakikada 50 kelime öğrenen bir öğrenci, günde yarım saat çalışarak, 2 ayda 6000 kelimeye ulaşabiliyor. Bu rakam, çalışkan ve zeki bir öğrencinin, standart yollarla 20 yılda öğrenebileceği kelime sayısına eşit.
ingilizce_2

İngilizce eğitiminin ikinci kısmı, tıpkı ilk bölüm gibi konuları tamamen anlama ve refleks haline getirebilme düzeyine ulaşmanızı sağlayacak niteliktedir. İngilizce’nin Türkiye’de anlatılmayan %30’luk eksik konularını da tamamlayacağınız bu bölümün sonunda size tam sayfa uzunluğunda, 200 kelimelik, son derece ağır bir İngilizce cümle veriyoruz. Bu cümleyi anlayabilen ve benzer cümleler kurabilen bir öğrenci, eğitimin final bölümüne geçiş yapabiliyor. Başarı sağlanamazsa, istenilen düzeye ulaşılıncaya kadar eğitim devam ediyor. Bu prensip, şu ana kadar başarısız bir öğrenci mezun etmemiş olmamızın da temel taşlarından birisi.

looking_deeper

Looking Deeper, eğitiminizin final bölümü. Bu bölümün en önemli özelliği, cümleleri İngilizce olarak, soldan sağa (Türkçe gibi) düşünebilme kabiliyeti kazanmanız. Akıcılığınızı onlarca kat yukarıya taşıyacak, eğitimin en önemli bölümü. Ayrıca, Looking Deeper final bölümü, İngilizce müfredatında var olan binlerce üniteyi zihninizde nasıl kontrol edeceğinizi de size öğretiyor. Sadece 3 kavrama hakim olarak,  hukuk, tıp, politika, vs. dilediğiniz alanda akıcı bir İngilizce’ye sahip oluyorsunuz. Anadili İngilizce olan arkadaşlarınızla rahatlıkla sohbet edebiliyorsunuz.

Önemli bir nokta daha!.. Bu eğitimde göreceğiniz bakış açısıyla, İngilizce’nin mantığını öğrenmek, size, başka diller öğrenirken büyük kolaylık sağlıyor. Sadece dil öğrenirken de değil!.. Düşünme ve fikir yürütebilme kapasitenizde ve var olan zekayı kullanma potansiyelinizde büyük bir artış da yaşanıyor.

Eğitimin bölümleri, öğretmeniniz, uygun programın seçimi ve koşullar ile ilgili aklınızdaki soruları lütfen bize iletiniz. İletişim sayfamızı kullanarak, bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eğitimlerimizden görüntüler:
nasil-ogretiyoruz